Często
zadawane pytania

Jak to możliwe by odchudzanie było PRZYJEMNE?

1Gdy odpowiadasz na potrzeby swojego organizmu, jest Ci przyjemnie i chudniesz
Zapewne odchudzałaś się już wielokrotnie i wiesz, że w większości diet odchudzających, by osiągnąć efekty musisz odmawiać sobie tego, co lubisz jeść. W ten sposób cierpisz od początku procesu zmiany. Popierasz ją wtedy na negatywnych emocjach, które budzą bunt w Twoim ciele i psychice. Przy silnym charakterze dojdziesz do celu, skupiając się wciąż na momencie PO DIECIE. Myślisz sobie, że wtedy Wreszcie zjesz swoje ukochane potrawy. Zatem nie ma szans by Twoje odchudzanie było stałą zmianą, ponieważ czekasz do końca etapu by wrócić do tego co jest Ci znane. Gdy natomiast uczysz się jak jeść to,co kochasz ale tak by Ci to służyło a nie szkodziło ściągasz STAŁĄ zmianę na zawsze a nie tylko na chwilę. Gdy bazujesz na tym co lubisz, tracisz zbędne kilogramy w przyjemny sposób a co więcej masz ochotę to kontynuować bo każdy z nas ceni przyjemności w swoim życiu.
2Gdy bazujesz na pozytywnych emocjach, zmiana jest trwalsza
Nie jest nowością ani zaskoczeniem, że to pozytywne emocje powodują, że motywujemy się na dłużej. Gdy masz w perspektywie jeść to co lubisz i schudnąć a żyć na sałacie i wodzie i schudnąć tyle samo lub mniej- wiadomo, którą z opcji wybierzesz. Gdy możesz nauczyć się jeść to co lubisz ale tak by Ci to służyło a nie szkodziło a jeść tylko wg ogólnych zasad, które nie są dopasowane do Ciebie, wiadomo, która z opcji wybierzesz. Gdy stosujesz racjonalne odżywianie i odpowiadasz na potrzeby swego organizmu kazdego dnia, wchodząc na wagę masz efekty, które motywują Cię jeszcze bardziej. Gdy natomiast męczysz się i zmuszasz do diety, która zupełnie Ci nie pasuje, nawet efekty, nie będą Cię motywować do dlugiej kontynuacji takiego samozamachu. Gdy jest Ci przyjemnie, lubisz dbac o siebie i obawiasz stereotyp, że tylko wyrzeczeniami mozesz pożegnać zbędne kilogramy.
3Gdy słuchasz swego organizmu, masz większe i lepsze efekty, aniżeli gdy zmuszasz się do czegokolwiek
Współpracując z Klientkami, widziałam wiele przypadków, gdzie bardzo chciały odmówić sobie przyjemności, skupiać się na wyrzeczeniach i katorgach. Efekty które osiągały byly znacznie mniej zadowalające aniżeli efekty osób, które nauczyły się jak słuchać siebie, swego organizmu i dogadzać sobie w racjonalny sposób.

Czy jest to możliwe by nie było efektu jo-jo po Hedonistic Slimming?

1W trakcie HS uczysz się jak jeść to co lubisz i schudnąć, więc...
- nie czekasz aż dieta sie skończy, - nie jesteś nią znudzona, - nie rzucasz się na swoje ulubione potrawy; bo jesz je kiedy masz na to ochotę; - nie tęsknisz za różnymi smakami bo menu zawsze jest różnorodne; - nie zmuszasz się do jedzenia, którego nie lubisz; - potrafisz świadomie zarządzać swoim żywieniem by już nigdy nie utyć!
2Efekt jo-jo jest możliwy gdy...
- bardzo będziesz się objadać po osiągnięciu swego celu, - przestaniesz słyszeć siebie i potrzeby Twego organizmu; - przestaniesz działać w zgodzie ze sobą i zaczniesz sabotować swój SUKCES

Chcesz być na bieżąco
pobierz darmową aplikację JUŻ wkrótce!


" Szanuję siebie i swoje życie dlatego dbam o siebie najlepiej jak tylko potrafię " Jedna z afirmacji wspierających sukces w odchudzaniu autorstwa Aleksandry J. Spunda.